Design interiéru – jak nádherně a pozoruhodně vydekorovat okna

Okna vždycky patří k docela důležitým věcem v každých pokojích. Nejen v průběhu dne dávají světlo a vpustí dovnitř čerstvé ovzduší, ale rovněž často stanoví jediný bod, na který člověk se může dívat, když by chtěl kouknout na jakési vzdalené místo. Perfektně zvolená okna můžou rovněž pozitivně ovlivnit prostor – dát mu trochu přátelské nálady, opticky zvětšit nebo překvapit zajímavými dekoracemi. Z takových důvodů teď velice módní jsou rozmanité sezónní dekorace okenních.

interiér

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Nejenom nádherně vyzdobí prostor, ale i můžou zdůraznit aktuální roční období nebo jakýsi pozoruhodný styl pokoje. Těžké a půvabné závěsy a jemné, poloprůzračné záclony, anebo absolutně krycí žaluzie? Vícebarevné nebo držící se jedné stejné barevní verzi? Mnoho záleží nejen na vkusu zákazníků, ale rovněž na použití každý den – na nedostatek slunce, tř. vzhledem k umíštění interiéru nebo jednoduše zimní období, lepší budou dekorace oken mírné a průzračné, a během léta, aby v pokoje nebylo také příliš horko, nejlepším nápadem budou temnější a krycí dekorační přílohy.

Menší doplňky, např. maličké dekorační závěsy anebo sponky na záclony, jsou i doporučované v domácích interiérech – vypadajou velice přátelsky a umí dát pozoruhodný rys skoro všemu, co se nachází v interiéru. Současně existuje moc způsobů na neobvyklou proměnu celého pokoje – co je někdy potřebné nejen v bytě, ale i restauraci buď kavárně. Tam rovněž nestojí zlehčovat rolí dekorací okenních – občas také nejkrásnější pohledy můžou vypadat zajímavěji, když jsou dokonale vyzdobené.

Důležité je, dekorovat pokoj tak aby držet poměry – tř. v nevelkém pokoji těžší dekorace můžou být příliš tíživé, a tam zajímavější budou jemné záclony bez velkého množství hustých vzorků. Je moc pozoruhodných typů různorodých estetik, ale k nejzajímavějším trendům ve výzdobě interiéru a dekorování jsou style skandinávský, vintage a opatrné michání jiných stylů. Velmi důležitý činitel, který nejlépe brát v úvahu během výběru vybavení a okenních dekorací, je samozřejmě také barva – zimní barvy, modrá anebo růžová, mají uklidňující vliv na lidí, a teplé dodávají více energie.