Shabby chic – útulný a zajímavý druh stylu vintage a nejlepší nápad v ložnici

Dnes, mezi rozmanitými estetiky jež se označují vysokou poptávkou každý může uvidět zajímavou módu na vintage. Tenhle účinek je možné obdržet díky rozmanitým způsobům, dokonce když jsou používané dnešní látky – např. styl retro dávají dekorativní záclony, čarovné obrazy a figuríny, buď elegatní nádobí a ostatní stylové dekorační přílohy. Nestojí, avšak, považovat za maličkost důležitou roli, jakou dává rovněž malba stěn a účelný nábytek. Proto, během planování obnovy ložnici, stojí to za to, přemýšlet, jak bude vypadat styl shabby chic.

nábytek

Autor: Tracey & Doug
Źródło: http://www.flickr.com
Shabby chic se označuje obrovským, skoro barokním množstvím dekorací, pocitem umělé starnutí látky, a ještě docela jemnými barvámi. Ta estetika může proměnit každou ložnici v romantický a útulný koutek. Čarovně rovněž vypadá v dětské ložnici pro malou holčičku. Je to v rostoucí míře nejlepší volba pro ty osoby, kterým se líbí estetika retro, “lolita“, nebo prostě něco nápaditého.

Charakteristické dekorační výrobky pro shabby chic je nábytek zdobený způsobem decoupage, hezké porcelánové panenky, široké záclony, velice zdobené postele a hezký porcelán. V shabby chic je důležitý přístup k látce – je velmi klíčové, aby všechny textury, zejména nábytku, byly charakteristické a měly svůj vlastní rys. Aby tenhle styl obdržet, nábytek a některé dekorativní výrobky se potahuje několika vrstvámi barev nebo laku, a pak vědomé, opatrné protírání. Kvůli tomu asi není absolutně možné splést ten styl s něčím ostatním.

Ačkoliv nábytek shabby chic zdánlivě je velice citlivý na poškození, je to pouze iluze – soudobá technologie dává mu skvělou úroveň udržitelností a komfortu, a asi nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice zařízená v této estetice. Vhodně zvolené dekorace a vybavení shabby chic můžou okouzlit dokonce velké skeptiky – rovněž, protože se charakterizují různorodostí a mezi ními asi každý najde něco dobrého pro sebe. Během volby dekorací pro ložnici ve stylu shabby chic nejlépe vědět, že pozoruhodné inspirace kompletních prostorů jsou často dosažitelné na – na příklad na odborných stránkách, katalogech a nábídkách obchodů věnovaných populátním dekoracím nebo aranžmá interiérů.